Sıkça Sorulan Sorular

İtalyan çelik ürünlerimiz dünyada “water proof” diye adlandırılan en yüksek kalitedeki bijuteri ürünüdür. Yani suda, duşta, denizde veya havuzda kullanılabilir. Kararma süresi ise cilt tipinize, parfüm, krem, klor, ter gibi kimyasallara ne kadar maruz bıraktığınıza göre değişiklik gösterecektir. Ayrıca bir bebeğin takabileceği kadar da anti-alerjiktir. Fakat bu konuda da unutulmamalıdır ki, alerji kişiye özel ve çok hassas bir konudur. Bazı kişilerin altına dahi alerjisi olabilir.

Görüntü olarak ise bijuteri gibi değil, gerçek altın veya bir mücevher gibi görünür. Dolayısıyla gerçek pırlanta ve altın takılarınızla rahatlıkla beraber kullanabilirsiniz. Tüm taşlı modeller kuyumculuk işçiliği dediğimiz “mıhlama” tekniğiyle üretilmiştir yani yapıştırma taş değildir.

Ürün adında ve ürün sayfasında ek açıklama bölümündeki materyal kısmında İtalyan çelik olarak belirtilen ürünler kararmaya karşı en dayanıklı ürünlerimizdir ve çok zor kararır. Kararma süresi cilt tipiniz ve ne kadar kimyasala (güneş kremi, tuz, deterjan, havuz kimyasalları, vb.) maruz kaldığına göre değişiklik gösterir. İtalyan çelik grupta kararma, oksitlenme olmaz; sadece iz kalabilir (örneğin parfüm sıkarsanız fiske fiske iz kalır).

Altın / Mikron kaplama ülkemizde ve dünyada daha çok “Altın Kaplama” diye geçen bu teknik terimin en doğru adı “Mikron Kaplama (Micron Plated)”dır. “Altın Kaplama” adını da almasının sebebi bu kaplama içinde çok az da olsa altın tozu olmasıdır. Kaplama katmanının kalınlığı mikron cinsinden bir ölçüdür. Tüm ürünlerimiz tüm dünyada bijuteri alanında kullanılan en yüksek kalınlık olan 1 mikron kaplamadır. Yani çok zor kararan, son derece dayanıklı ürünlerdir. Görüntü olarak ise bijuteri gibi değil, gerçek altın veya bir mücevher gibi görünür. Dolayısıyla gerçek pırlanta ve altın takılarınızla rahatlıkla beraber kullanabilirsiniz. Tüm taşlı modeller kuyumculuk işçiliği dediğimiz “mıhlama” tekniğiyle üretilmiştir yani yapıştırma taş değildir.

Pirinç ürünlerimizin hepsi rodyum kaplamadır. Anti-alerjiktir. Günlük kullanımda, yani sabah takıp akşam çıkaracağınız şekilde kullandığınızda uzun süre dayanıklılığını yitirmez. Tüm pirinç üzeri rodyum kaplama ürünleri duş, havuz, deniz, parfüm, krem, ter gibi kimyasallardan uzak tutmanız ve su ile temas ettirmemeniz gerekmektedir.

Çıplak gözle pırlantadan ayırt etmesi imkânsız olan Mozanit, aynı zamanda ömür boyu süren muhteşem bir parlaklık ve dayanıklılığa sahiptir.
Tüm mücevherleri geride bırakan parlaklığının yanında olağanüstü dayanıklılığıyla da dikkat çeker ve diğer değerli taşlara kıyasla uygun fiyatıyla çok akıllıca bir seçimdir.
Mozanit dünya üstünde bilinen tüm değerli taşlardan, pırlanta dahil daha parlak, daha ışıltılı ve daha dikkat çekicidir. GIA – Amerikan Taşbilimleri Enstitüsü tarafından yapılan bilimsel testler sonucunda bu verilere ulaşılmış ve mücevher piyasası tarafından da kabul edilmiştir.
Ayrıca Mozanit çizilmez, kırılmaz ve nesiller boyu kullanılabilecek sertliğe, parlaklığa ve dayanıklılığa sahiptir.

%100 çelik olan saf materyalin rengi ya kirli bir altın sarısıdır ya da alüminyum rengi gümüştür. Yani mevcut gerçek altın veya pırlanta mücevherlerinizle takmanızın veya uydurmanızın çok kolay olmadığı bir görüntüye sahiptir. Ayrıca saf çelik yapısı gereği çok sert olduğu için, renk verememe dışında üzerine işçilik yapmak da çok zordur. İtalyan Çelik diye belirttiğimiz ürünler dayanıklılık olarak çelik ürünlere çok yakın olan, üzeri 0.05 mikron kaplama olup çelik ile pirinç̧ karışımıdır. Gerçek altın veya pırlantalarınızla rahatlıkla kullanabildiğiniz, görüntüde bijuteri gibi değil mücevher gibi duran ürünlerdir.

Cerrahi çelik, sadece ameliyat için gerekli elementleri üretmek için kullanılan bir paslanmaz çelik türüdür. Biyomedikal uygulamaları olan paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Tragus ya da Piercing gibi hassas bölgelerde kullanılan takılarda, alerji veya iltihap oluşmaması için özellikle tercih edilen materyaldir.

Kapıda ödeme seçeneğimiz mevcut değildir. İnternet sitemizden kredi kartınızla ya da Havale / EFT yoluyla ödeyerek ürünleri satın alabilirsiniz.

Anlaşmalı olduğumuz kargo firması Yurtiçi Kargo’dur. Gönderi başına anlaşmalı olduğumuz tutar 23 TL olmasına rağmen biz siz değerli müşterilerimize kargo ücretini 17 TL olarak yansıtıyoruz. Fakat iade veya değişim süreçlerinde bu kargo indirimini maalesef yapamıyoruz. İade veya değişimlerde kargo ücreti Yurtiçi Kargo’nun bize uyguladığı fiyattan size yansıtılmaktadır.

*** Sadece İstanbul iline özel gün içinde teslimat hizmetimiz de bulunmaktadır. Gün içinde teslimat ücretimiz 45 TL’dir.

Evet internet sitemizde taksit seçeneği mevcuttur. En güvenilir ödeme sistemlerinden biri olan İyzico ile çalışıyoruz. Kullandığınız kredi kartının özelliklerine göre taksit imkânımız bulunmaktadır.

En güvenilir ödeme sistemlerinden biri olan İyzico ile çalışıyoruz. Bu yüzden kredi / banka kartı bilgileriniz bize hiçbir şart altında ulaşmamaktadır. Doğrudan İyzico’nun sistemi üzerinden gizlilikle işlenmektedir. Bu tür ödeme sistemleri sizin için en güvenilir olan yöntemdir.

Sitemizden alışveriş yaparken banka havalesi / EFT ya da kart ile ödeme yapabilirsiniz.

Satın aldığınız ürün size ulaştığında ürünü bir nedenle kullanmak istemez veya değiştirmek isterseniz, ürün size teslim edildikten sonra yedi gün içinde kullanılmamış ürünü kendi ambalajında tekrar bize gönderebilirsiniz. Bunu yapmadan önce bize haber vermenizi rica ediyoruz. İade talebinde bulunmak için hesabınızdaki siparişlerinizden talep oluşturabilirsiniz. Ya da Instagram hesabımızdan bize ulaşarak haber verebilirsiniz. Yasaya uygun şekilde düzenlenen satış sözleşmemiz gereği, iade veya değişimlerde kargo ücreti alıcıya aittir. Bizim ödeyeceğimiz şekilde gönderdiğiniz iade veya değişimlerde, ürün bedelinden kargo ücreti düşülecektir.

Biz iade ve değişim maliyetlerini diğer müşterilere yansıtmamak için bu masrafları ürün fiyatlarına eklemiyoruz. Bu yüzden iade ve değişimde kargo ücretini müşteri ödemektedir.

Yüzük Ölçü Tablosu

İç Çap (mm)Türkiye Yüzük ÖlçüsüBellezza By H Yüzük Ölçüsü
1584
15,595
16,5126
17,25147
18168
19199
19,752210

Bellezza By H olarak size en iyi e-ticaret deneyimini sunmak için çalışıyoruz. Sitemizdeki ürünlerin büyük çoğunluğu kuyumcu el işçiliği ile üretilen düşük stoklu ürünlerdir. Ürünlerin uzun süre sepette atıl kalması, aynı ürünü satın almak isteyen diğer müşterileri olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle, sepete attığınız ürünü sonraki 24 saat içinde satın almazsanız, sepetiniz otomatik olarak sistem tarafından boşaltılmaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Evet. Yurtdışına satışımız vardır. Kargo ücretleri ve diğer detaylar için lütfen Teslimat sayfamızı inceleyiniz.

Shopping Cart
Yukarıya ilerleyin